9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Филипче: Крајно сум разочаран од стружани, за оваа литија ќе се спроведе...

Филипче: Крајно сум разочаран од стружани, за оваа литија ќе се спроведе истрага и ќе бидат казнети организаторите.

Translate (Eng):[gtranslate]

Венко Филипче се огласи на фејзбук во врска традиционалната литија во Струга.

Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене. Ги толкувам единствено како целосно непочитување на здравствените работници и сите кои деноноќно работат за да ја надминеме кризата. Од почетокот постојано повторувам дека без поддршка од граѓаните, здравствените работници не можат да направат ништо. Буквално ништо. Ако сакаме да го задржиме овој позитивен тренд мора ги почитуваме мерките без исклучок. Исто така, барам да се спроведе истрага како се дозволило да се случи ваков вид на собир кој е строго забранет. Апелирам до граѓаните да се воздржат од било какви собири за да конечно почнеме да го враќаме животот во нормала.

РЕКЛАМА
- Реклами -