7.9 C
Ohrid
четврток, февруари 25, 2021
Почетна Македонија Потрагата заврши со среќен крај, пронајдена мајката на Лидија и Тања Кочовска

Потрагата заврши со среќен крај, пронајдена мајката на Лидија и Тања Кочовска

Translate (Eng):[gtranslate]

Актерката Тања Кочовска, пред малку објави на социјалните мрежи дека нејзината мајка, Невенка, е пронајдена и дека се наоѓа дома. Таа се заблагодари на помошта и хумноста на луѓето.

Претходно, Тања објави дека нејзината мајка Невенка Кочовска, која боледува од Алцхајмерова болест, утринава излегла околу 9 и 30 и сѐ уште не била вратена, па загрижена, таа побара помош на социјалните мрежи. Нејзиниот апел веднаш беше споделен.

РЕКЛАМА
- Реклами -