9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Македонците за една година потрошиле 200 милиони евра во обложувалниците. (Видео)

Македонците за една година потрошиле 200 милиони евра во обложувалниците. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

200 милиони евра лани граѓаните уплатиле играјќи во некоја од спортските обложувалници во земјата. Просечно по тикет се уплаќани по околу 200 денари , но добар процент уплаќале многу поголеми суми. Од вкупно уплатените 200 милиони, добивката кај обложувалниците е 50 милиони евра. Од нив за државата останале речиси половината, односно 24 милини евра, потврдуваат од УЈП.

РЕКЛАМА
- Реклами -