23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Uncategorized @mk Политико: Луѓето кои беа на причесна и овие што присуствуваа на литијата...

Политико: Луѓето кои беа на причесна и овие што присуствуваа на литијата се диво племе.

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот Саше Иваноски, кој во јавноста е познат како Саше Политико, на својот твитер профил исто така ги осуди православните граѓани кои присуствуваа на литијата во Струга поради не држење дистанца и не носење заштитни маски.

Тој на својот твитер профил напиша:

Албанците ги затворија џамиите пред еден месец,ние се причествуваме на со едно лажиче, правиме литии со стотици луѓе.. е кој е сега диво племе Албанците или Македонците.

РЕКЛАМА

- Реклами -