10.9 C
Ohrid
вторник, мај 18, 2021
Почетна Свет Италијанците заборавија на коронавирусот, денес Милано вриеше од луѓе (Видео)

Италијанците заборавија на коронавирусот, денес Милано вриеше од луѓе (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Милано, Бепе Сала, е разочаран од големиот број луѓе, кои и покрај тоа што правилата за физичко растојание и натаму важат, синоќа се шетале покрај каналите во овој италијански град игнорирајќи ја опасноста да бидат заразени со коронавирус.

Според Си-ен-ен, се појавиле и фотографии на кои покрај каналот можат да се видат голем број шетачи, а Сала ги нарече сликите срамни.

РЕКЛАМА
- Реклами -