5.9 C
Ohrid
сабота, март 6, 2021
Почетна Македонија МВР се огласи по инцидентот кој се случи попладнево на Матка. (Видео...

МВР се огласи по инцидентот кој се случи попладнево на Матка. (Видео од пукањето)

Translate (Eng):[gtranslate]

МВР се огласи по инцидентот кој се случи попладнево на Матка. Имало пукање, на кое претходело расправија и физичка пресметка меѓу три лица. Инцидентот настанал поради чамците кои носат туристи во пештерата.

Од МВР за ТВ21 го потврдија инцидентот, и работат на расчистување на случајот.

„Во 14,54 часот во Скопје -кањон Матка, М. С. со уште неколку лица физички ги нападнале А.С. и А. С. при што употребиле и огнено оружје. Расправијата настанала во врска движењето на чамците за туристи во правец према Пештерата.Повредени нема пријавено до сега. Се работи на расчистување на случајот.“, соопштија од МВР.

РЕКЛАМА

Видео од инцидентот:

- Реклами -