9 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Секоја чест: УЧЕНИК ОД ТЕТОВО ЗА ТРИ МИНУТИ ЈА РЕШИ РУБИКОВАТА...

(ВИДЕО) Секоја чест: УЧЕНИК ОД ТЕТОВО ЗА ТРИ МИНУТИ ЈА РЕШИ РУБИКОВАТА КОЦКА

Translate (Eng):[gtranslate]

Ученикот Мал Хајрулаи (14) од Тетово за три минути ја реши рубиковата коцка, кое може да се погледне на видео снимката од неговиот брат осум-годишниот Кораб.

Кораб, кој како многумина на негова возраст има ју-тјуб канал под името Најл (Nile) каде презентира како ги поминува некои од видео игрите, но и разни случки од секојдневието.

Во една од тие снимки го претставува брат му Кораб кој ја разрешува рубиковатакоцка во форматот 3х3 за три минути и осум секунди. Кораб има 8 години и е трето одделение. Од видето може да се види дека одлично го владее англискиот јазик. Мал е деветто одделение и има 14 години, а тренира кошарака.

РЕКЛАМА

Двајцата се ученици ОУ Наим Фрашери во Тетово.

 

- Реклами -