7.3 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Во Скопје што се поставуваше храната за бездомни кучиња луѓето си ја...

Во Скопје што се поставуваше храната за бездомни кучиња луѓето си ја земале за дома

Translate (Eng):[gtranslate]

По примерот на многубројни современи држави, така и во нашата држава, поточно во главниот град Скопје, започна поставување на хранилки за животните бездомници.

Иницијативата ја започна Амос Шелтер заедно со Општина Бутел, а беше поздравена од бројни активисти и љубители на животните. Во нашата држава има огромен број на бездомни животни кои зависат од луѓето, па затоа во новата пандемиска ситуација поради самоизолацијата и полицискиот час, тие останаа гладни.

РЕКЛАМА
- Реклами -