8.3 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Арбен Таравари не ги почитува препораките од СЗО па на лидерската средба...

Арбен Таравари не ги почитува препораките од СЗО па на лидерската средба се појави без маска.

Translate (Eng):[gtranslate]

На денешната лидерска средба која се одржа  на оворено на една од терасите во вилата Водно кај претседателот Стево Пендаровски, само генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, се појави без заштитна маска.

Тоа изненади многумина, ако се земе в предвид дека токму Таравари беше министер за здравство пред доаѓањето на Венко Филипче.

Заштитни маски носеа и членовите на кабинетот на Пендаровски, а на сите присутни на влез им беше мерена температура.

РЕКЛАМА
- Реклами -