-6 C
Ohrid
сабота, јануари 16, 2021
Почетна Македонија Кумановчанка моли за помош: Бившиот мој бара да му праќам фотографии каде...

Кумановчанка моли за помош: Бившиот мој бара да му праќам фотографии каде што сум гола, инаку ќе ми го киднапирале синот.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Мораш да бидеш добра, ако не ќе ти направам проблем“.

По прекинувањето на љубовна врска со косовски државјанин во Германија, Маја Крстевска, нејзиното семејство, но пријателите се жртви на интернет тортура. Косовецот кој во моментот живее во Германија и се заканувал на Маја дека ако не му праќа експлицитни фотографии негови луѓе ќе го киднапираат нејзиниот 9-годишен син и ќе го однесат во Гњилане, Косово. Тој одел дотаму што од неа барал со нож да си прави рани на рацете преку видео повик.

-Имам закана од негова страна „Ти со мене немаш ништо, јас ќе ти правам проблем со други луѓе, да не можеш да излезеш на улица, да те плукаат сите, да не можеш да најдеш работа. Ако отидеш во Америка и таму ќе те знаат сите. Ќе направам да не можеш да најдеш никој со кој ќе можеш да створиш семејство“, вели Маја.

РЕКЛАМА

Фотографиите кои ги собрал сега тој ги користи за да изнуди 20.000 евра од семејството.

Најпрво упаднал во фејсбукот на Маја, но креирал и лажни профили со личните податоци на нејзината сестра, но и профили со податоци од нивни пријатели. Таму објавувал фотографии од семејството и пријателите, но ги објавил и нивните броеви, пишувајќи дека даваат сексуални услуги. Граѓани секојдневно ѕвонеле на броевите за да ја добијат наводната услуга. Додека го поседувал нејзиниот личен профил на луѓе им нудел 20 експлицитни фотографии за цена од 200 евра.

сител

- Реклами -