6 C
Ohrid
недела, април 18, 2021
Почетна Македонија Снимени мечиња како си играат на планината Јабланица во Струга (ВИДЕО)

Снимени мечиња како си играат на планината Јабланица во Струга (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

На Фејсбук страницата на Планинарскиот дом „Папрадиште“ објавено е интересно видео од неколку мечиња кои си играат на планината Јабланица, Струга.

„Мелем за очи. Мечки во природен амбиент снимени со помош на фото-замки поставени од Wild and hunting од Лабуништа“, наведено е во објавата.

РЕКЛАМА
- Реклами -