10.2 C
Ohrid
сабота, февруари 27, 2021
Почетна Македонија Екс премиерот Зоран Заев заборави кој месец сме, па потоа се заблагодари...

Екс премиерот Зоран Заев заборави кој месец сме, па потоа се заблагодари што го корегираа. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на Социјалдемократите, Зоран Заев, е познат по своите гафови, непознавање на термини (еднаш рече “ние сме фригидни”), но на вчерашното интервју на ТВ Телма со Атанас Кировски беше толку многу збунет и грешеше што дури и домаќинот не можеше да ги скрие насмевките.

Наместо стриминг користеше скрининг, мешаше мај со март, милиони со милијарди, а ОБСЕ го нарече ОПЦЕ.

Се разбира овие гафови веднаш беа забележани од неговите граѓани.

РЕКЛАМА

- Реклами -