22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПронајден закопан човечки леш на патот кон Козјак

Пронајден закопан човечки леш на патот кон Козјак

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка, дознава Курир.

Курир пишува дека според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена после полициската станица на патот кој води кон Козјак.

Засега има откриено едно тело во дупката, по што според нашите информации во секој момент на местото треба да пристигне и јавен обвинител, пред да се продолжи со копање.

Засега нема информации чие e безживотното тело. Очекуваме повеќе информации во текот на денот.

Во прилог фотографиите кои ги објави порталот Курир

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...