3 C
Ohrid
сабота, март 6, 2021
Почетна Македонија Додека во светот се прогласува крај на пандемијата, во Македонија денес има...

Додека во светот се прогласува крај на пандемијата, во Македонија денес има 30 новозаболени од Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на изминатите 24 часа направени се 426 тестирања, а регистрирани се 30 нови случаи на COVID-19 и тоа во: Скопје 11, Куманово 2, Штип 1, Прилеп 3, Тетово 6, Велес 5, Битола 1, Охрид 1. Досега во земјата се направени вкупно 21.436 тестирања на COVID-19.

Во текот на изминатите 24 часа направени се 426 тестирања, а регистрирани се 30 нови случаи на COVID-19 и тоа во: Скопје 11, Куманово 2, Штип 1, Прилеп 3, Тетово 6, Велес 5, Битола 1, Охрид 1. Досега во земјата се направени вкупно 21.436 тестирања на COVID-19.

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа 3 пациенти, пациент од Велес (58 години) примен на 12-ти мај, пациент од Тетово (57 години) лекуван на клиниката од 22-ри април и уште еден пациент од Тетово (78 години) хоспитализиран на 11-ти мај.

РЕКЛАМА

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1.792, бројката на оздравени пациенти е 1.293, на починати е 101, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 398. (Крај)

извор: Министерство за здравство фото: Министерство за здравство

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа 3 пациенти, пациент од Велес (58 години) примен на 12-ти мај, пациент од Тетово (57 години) лекуван на клиниката од 22-ри април и уште еден пациент од Тетово (78 години) хоспитализиран на 11-ти мај.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1.792, бројката на оздравени пациенти е 1.293, на починати е 101, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 398. (Крај)

извор: Министерство за здравство фото: Министерство за здравство

- Реклами -