16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија За НАТО станавме Скопје - На состанокот сите држави по име а...

За НАТО станавме Скопје – На состанокот сите држави по име а само нашата држава-  Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Социјалните мрежи со остри реакции и коментари откако Началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски на 183 редовно заседание на Воениот комитет на НАТО, највисокото воено советодавно тело на Алијансата, нашата земја ја претставуваше како “MK SKOPJE MOD”(?).

Кого претставува генералот  Ѓурчиновски и на која армија е генерал на состанокот изгледа и самиот незнае

Ниту Ѓурчиновски ниту Шекеринска ниту некој од државниот врв реагираше на ова

РЕКЛАМА

 

- Реклами -