23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Лице кое работело како обезбедување бил крвнички нападнат од двајца неготинчани

Лице кое работело како обезбедување бил крвнички нападнат од двајца неготинчани

Translate (Eng):[gtranslate]

На ден 17 мај 2020 на старата градска чаршија во Неготино, пред скара “Шефот” бил физички нападнат Л.Ѓ. од страна на П.М (21) и Д.П. (21).
Тепачката искулминирала така што Л.Ѓ. по нападот се удрил и паднал заедно со фрижидерот со што се здобил со мали исекотини од пијалоците кои се наоѓале во самиот фрижидер. Потоа лицата П.М и Д.П продолжиле да го удараат во пределот на телото и главата.
Откако се вмешале очевидци Лицата Д.П и П.М побегнале од местото на настанот,
а лицето Л.Ѓ со возило на итна медицинска помош бил одведен во градска болница во Неготно.
Настанот се случува во 14 и 50 часот !!

РЕКЛАМА
- Реклами -