-3.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Оливер Спасовски: Ние сме домаќини луѓе, новиот мерцедес не е купен туку...

Оливер Спасовски: Ние сме домаќини луѓе, новиот мерцедес не е купен туку запленет од едни криминалци.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во телефонски разговор за Народен Глас владата се изјаснала дека не се работи за никакво купено возило, туку за запленето возило од едни криминалци. Како што пишува и на самиот портал владата се пофалила со нивната економија и со нивното домаќинско штедење.

“Мерцедесот е запленет од судот во кривична постапка од сторители на кривично дело, одземен е и доделен на агенција за одземен имот, со одлука на влада е доделен во сопствеништво на СОЗР и на тој начин е ставен во возниот парк на СОЗР, НУЛА ДЕНАРИ СЕ ПОТРОШЕНИ од буџетот на граѓаните за ова возило! Иако е многу скапо но сепак наоѓаме начини да штедиме а во исто време да го подновиме паркот на нашите функционери” – ни велат од владата.

РЕКЛАМА