5.3 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Македонија Викендов ќе се отворат кафулињата и рестораните, а полицискиот час ќе биде...

Викендов ќе се отворат кафулињата и рестораните, а полицискиот час ќе биде укинат од…

Translate (Eng):[gtranslate]

Викендов ќе се отворат кафулињата и рестораните, но ќе работат само летните тераси, масите ќе бидат поставени на одредено растојание.

Воедно ќе се примаат и ограничен број на гости согласно квадратурата на објектот, вели за ТВ24 директорот на Центарот за јавно здравје – Скопје, д-р Арбен Зибери.

Зибери информира и дека од следната недела се планира и укинување на полицискиот час – вест која ја израдува цела Македонија.

РЕКЛАМА

Во меѓувреме продолжува скринингот на вработените во детските градинки, по што ќе следува и скрининг на вработените во домовите за стари лица.

- Реклами -