9 C
Ohrid
среда, април 14, 2021
Почетна Свет Кинез кој бил киднапиран кога имал 2 години, 32 години подоцна со...

Кинез кој бил киднапиран кога имал 2 години, 32 години подоцна со помош на полицијата ги пронајде своите биолошки родители.

Translate (Eng):[gtranslate]

Кинез кој бил киднапиран кога имал 2 години, 32 години подоцна со помош на полицијата ги пронајде своите биолошки родители.
Мао Јин во 1988 година имал две години кога го киднапирале пред хотел во градот Ксиан, соопшти локалната полиција. Момчето било продадено на еден брачен пар без деца во соседната покраина Сечуан, кои го одгледале како сопствено дето.

Тој вчера конечно ги сретна своите биолошки родители. Неговата мајка Ли Јингжи, на државната телевизија ЦЦТВ раскажа дека по исчезнувањето на нејзиниот син таа го напутила своето работно место и безуспешно поделила над 100.000 флаери за неговото киднапирање.

Во април годинава, полицијата добила повик дека еден маж во Сечуан, за време на 1980-те години купил дете. Преку техника за препознавање на лица, негови стари фотографии од малиот Мао Јин биле споредени со националната база на податоци со фотографии и лични документи.
вечер

РЕКЛАМА
- Реклами -