29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаСвет(ФОТО) Медицинска сестра по гаќички во проѕирен скафандер лечи пациенти

(ФОТО) Медицинска сестра по гаќички во проѕирен скафандер лечи пациенти

Медицинска сестра од болница во Тула, централна Русија стана онлајн сензација откако поради топлото време на работа се појави во проѕирен скафандер за заштита од корона вирусот носејќи само долна облека, ракавици, и очила, пренесе „Раша тудеј“.

Фотографијата од медицинската сестра ја објавил локалниот медиум „Тулские новости“, што предизвикало огромна реакција на социјалните мрежи.

На пациентите не им пречело како е облечена сестрата, иако не можеле да се воздржат, а да не ѕирнат како изгледа нејзиното тело.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...