4.9 C
Ohrid
недела, април 11, 2021
Почетна Македонија ''Вили Михајловски распали по Мицкоски'': Точно 32 месеци лежиме во затвор јас...

”Вили Михајловски распали по Мицкоски”: Точно 32 месеци лежиме во затвор јас и уште 20-мина за кого… за вакви фаци да седат на фотелја?

Translate (Eng):[gtranslate]

На Фејзбук страната ”Слобода за Вили” админите споделија објава изразена со револт кон лидерот на Вмро Дпмне Христијан Мицковски.

32 месеци лежам во затвор јас и уште 20-мина, за кого лежиме??
За вакви фаци да седат на фотеља!!!
Мицковски, дпмне 32 месеци не излеговте да не спомнете а не пак да не наречете патриоти, се оградувате од нас како да сме криминалци СРАМ ДА ВИ Е!!!!
Кога ќе дојде време за избори сите обеќате се и сешто, поминат ли избори како глувци во дупка се криете.
Патриот за тебе е синот на Верушевски е тие патриоти нека ти собираат гласови за избори!!!
Преко ку*ми дојдовте со вашето лицимерие, вие сте џелати на Македонија никогаш не сте биле за Македонија, вас ве интересира само што повеќе да искрадете од народот.
Јас ќе лежам 14 години не треба да ме вади никој, ќе ја докажам мојата невиност преку правните органи кога тогаш ќе излезам од затвор ама вие секогаш како глувци ќе се криете по дупки.
Во СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА беше и ти жмицко ама ти беше нн лице, не наместивтенас наивните кои од СРЦЕ ОТИДОВМЕ ПРЕД СОБРАНИЕ ЗА МАКЕДОНИЈА И ЗА НИШТО ДРУГО!!!!
ОД ПАРТИЈА НЕМАМ НИШТО ДОБИЕНО НИТУ КОГА СУМ БИЛ НАДВОР НИТУ ПАК ВО ЗАТВОР НИЕ ЗА ПАРТИЈАТА НЕ ПОСТОИМЕ А И НЕ СЕ ЛАЖАМ ДЕКА ВИЕ ЌЕ СТЕ ЈА ДОНЕЛЕ ПРАВДАТА ВО МАКЕДОНИЈА ЗОШТО 95% СТЕ ИСТИ ГОМНА, ПРОДАДЕНИ Г’ЗОВИ СО ИСКЛУЧОК НА ПОЕДИНЦИ КАКО Игор Дурловски / Igor Durlovski!!!
ЕДЕН ДЕН ЌЕ ОДГОВАРАТЕ ТОА ДА ВИ БИДЕ ЈАСНО!!!!!

А ВИ ПАРТИСКИ ПОСЛУШНИЦИ НЕМОЈ СЛУЧАЈНО ДА МИ ВРТИТЕ ЗА ИЗБОРИ!!!

РЕКЛАМА
- Реклами -