4 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија После првата брачна ноќ, поглаварор Речепи го прогласи вирусот за мртов.

После првата брачна ноќ, поглаварор Речепи го прогласи вирусот за мртов.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поглаварот на исламската верска заедница на Македонија, реисот Сулејман Реџепи денеска пред џамијата на Мустафа Паша во Скопје го честиташе празникот Фитер Бајрам и порача дека вирусот ковид-19 е мртов.

– Очекуваме во наредниот период секогаш лошото да го победуваме и да знаете дека ковид-19 може слободно да го прогласам дека е умрен од денеска со оглед на тоа дека го победивме и заради тоа сме тука – посочи тој

РЕКЛАМА
- Реклами -