2.8 C
Ohrid
четврток, јануари 21, 2021
Почетна Македонија Дали не очекува ново поскапување на горивата? -Регулаторна комисија утре треба да...

Дали не очекува ново поскапување на горивата? -Регулаторна комисија утре треба да ги утврди новите цени на горивата во Македонија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Регулаторна комисија утре треба да ги утврди новите цени на горивата во Македонија.

Нафтата на светските берзи во поглед на минатата недела беше речиси стабилна со мали флукатиции и не треба да се очекува некоја поголема промена на цените.

Цената на горивата минатата недела се зголеми за половина до 1,5 денари по литар.

РЕКЛАМА

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за половина денар по литар и изнесува 54,5 денари. Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапи за еден денар по литар и чини 57 денари. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемија за 1,50 денари за литар се продаваат за 47, односно за 35 денари.

- Реклами -