9.3 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Зоолошката градина од утре повторно ќе биде отворена за посетителите

Зоолошката градина од утре повторно ќе биде отворена за посетителите

Translate (Eng):[gtranslate]

Посетителите од утре повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје.

Зоолошка градина Скопје ќе биде отворена од утре од 9:00 часот, но поради ситуацијата со Ковид-19 има нов протокол за движење и придржување кон мерките.

РЕКЛАМА
- Реклами -