23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Заев: Да се подготвиме за нов почеток но не заборавајте да миете...

Заев: Да се подготвиме за нов почеток но не заборавајте да миете раце и да се придржувате на мерките бидеќи вирусот е сеуште тука….

Translate (Eng):[gtranslate]

Време е за новата нормалност. Нашето општество мора да продолжи да функционира. Мерките се олабавуваат, надлежните институции потврдуваат дека епидемијата е под контрола. Вирусот ќе биде присутен подолго време и мора да научиме да живееме со него.

Граѓаните, секој од нас, сега има уште поголема одговорност. Битката не е завршена. Да бидеме внимателни и да се чуваме бидејќи со тоа ги штитиме нашите најблиски и го чуваме јавното здравје. Задолжително да ги почитуваме сите мерки – на тој начин спасуваме животи.

Напиша Зоран Заев на Фејзбук

РЕКЛАМА
- Реклами -