30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Македонска работа: Општината им бетонирала улица, но жители го украле свежиот бетон...

Македонска работа: Општината им бетонирала улица, но жители го украле свежиот бетон (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Од истокот на државата, поточно Кочани ни стигнува помалку чудна, но вистинита информација која е објавена и од самата Општина која се пожали јавно.

Кракот од улицата „Стамен Манов“ во Ромското Маало во Кочани, кој денеска беше бетониран, моментално е уништен. Жители на улицата, додека бил свеж бетонот, си земале од него и го распоредувале по сопствена волја.

– И покрај сите заложби да обезбедиме пристојна инфраструктура, неодговорни граѓани го уништуваат направеното. Навистина жалиме што со вакви пречки во реализацијата на проектите често се соочуваме.

РЕКЛАМА

Уништувањето на патната инфраструктура значи уништување на јавното добро и е казниво со закон – соопшто Николчо Илијев, градоначалник на Општина Кочани.

- Реклами -