4.4 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија Полицајка од Куманово се снимала додека вози автомобил со нозе. (Видео)

Полицајка од Куманово се снимала додека вози автомобил со нозе. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицајка од Куманово се снимала додека вози автомобил со нозе преку прозор качени на управувач. Од видеото кое стана вирално се гледа дека истото е снимано на автопат, а празните коловозни ленти ја отвараат и дилемата дали тоа можеби се случувало и за време на полициски час.

Од министерството за внатрешни работи потврдија дека станува збор за Д.Ј. која добила укажување за недолично однесување.

– Бидејќи станува збор за полициски службеник од страна на СВР- ПС-ОН Куманово ќе биде известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди за превземање на понатамошни мерки – информираат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -