6 C
Ohrid
петок, октомври 23, 2020
Почетна Македонија Чулев законот е еднаков за сите: Сите што присуствуваа на литијата се...

Чулев законот е еднаков за сите: Сите што присуствуваа на литијата се повикани во полиција и сите се казнети.

Translate (Eng):[gtranslate]

Лицата учесници во литијата во Струга се повикуваат на информативен разговор и им се поднесуваат соодветни поднесоци од јавното обвинителство, информира денеска министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Секторот за внатрешни работи во Охрид работи во координација со јавното обвинителство, се идентификуваат лицата, повикуваат, се поднесуваат кривични пријави и соодветни поднесоци во обвинителството. Се вршат и разговори со началникот на одделението за внатрешни работи во Струга и Охрид, со дежурните инспектори на терен и униформираните припадници на полицијата, вклучително и со одделот за неуниформирана полиција, така што, кога ќе биде комплетирана цела постапка, штом биде комплетирана постапката ќе ја информирам јавноста, вели Чулев.

Тој додаде дека штом биде комплетирана постапката ќе ја информира јавноста.

РЕКЛАМА
- Реклами -