Заев: Има Северна Македонија да ја постелиме со асфалт, до сега потрошивме 1 милијарда планираме уше 2 милијарди да потрошиме за асфалтирање.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откри дека неговата партија во овие три години на власт инвестирала една милијарда евра во патишта, а планирала да вложи уште две во следните години.
Останува уште во владеачката партија да ги усогласат километрите направени патишта со наведените една милијарда евра. Според видеоспотот споделен од генералниот секретар Љупчо Николовски на Твитер на крајот од февруари, за 2,5 години изградиле 782 километра. Потпретседателката на партијата и вицепремиерка Радмила Шекеринска, пак, во ТВ-дуел пред десет дена зборуваше за 500 км, дофрлајќи му на колегата Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ дека „вие не стигнавте толку ни за 11 години“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here