12 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Свет Трагедија во Германија: Татко ја прегазил својата ќерка (3) - починала во...

Трагедија во Германија: Татко ја прегазил својата ќерка (3) – починала во болница од тешки повреди! Полицијата бара сведоци

Translate (Eng):[gtranslate]

Во вторникот попладне во Велберт, Северна Рајна-Вестфалија, татко ја прегазил својата 3-годишна ќерка, кога возел рикверц со автомобилот.

Во средата локалната полиција објавила дека девојчето за жал починало, и тоа во болница поради тешките повреди.

Имено, родителите сакале да одат во парк со нивната ќерка, а таткото (24) застанал на влезот и потоа почнал да го паркира автомобилот.

РЕКЛАМА

Додека возел рикверц, не видел дека детето веќе излегло од автомобилот, а после ударот, девојчето било префрлено во болница, каде лекарите утврдиле дека не може да ја спасат.
  1. Портпаролот на полицијата рекол дека се истражува како детето се нашло позади автомобилот и дали 25-годишната мајка веќе била излезена во моментот на несреќата.   или не.

Точните околности на несреќата сè уште не се утврдени. Полицијата бара и сведоци на несреќата.

- Реклами -