5.3 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Зеќири се заразил кај брат му на ифтар, интензитетот на преносливост кај...

Зеќири се заразил кај брат му на ифтар, интензитетот на преносливост кај Лукаревска е ослабнат

Translate (Eng):[gtranslate]

Потпретседателот Мухамед Зекири е заразен одејќи на ифтар кај својот брат. Снаат веројатно од своето семејство, не сме почитувале доволно како луѓе, рече на прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев за позитивните на ковид-19 во раководството на СДСМ.

– Разговарав синоќа со Филипче, кај Сања Лукаревска интензитетот е целосно олабавен и преносот не е како кај Мухамед Зеќири. Она што останува како заклучок е да се почитуваат мерките – рече Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -