6.9 C
Ohrid
недела, март 7, 2021
Почетна Македонија Исто како да купуваш државно земјиште: Од денес паркингот во Охрид по...

Исто како да купуваш државно земјиште: Од денес паркингот во Охрид по цена од 100 денари за еден час !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Јавното претпријатие „Билјанини извори“ што стопанисува со градскиот паркинг во Охрид од денеска започна со наплата за паркирање возила во градот согласно одлуката на Советот на Општина Охрид за утврдување на цени за користење на паркинг просторот во летниот период (1 јуни – 31 август).

Според одлуката цените за паркирање на јавните паркиралишта за 3-те степени на ограничување (3 зони на паркирање) на подрачјето на Општина Охрид за еден час паркирање ќе изнесуваат: 40 денари за зоната А, 30 денари за зоната Б и сто денари по час во премиум-зоната во строгиот центар на градот.

РЕКЛАМА
- Реклами -