10 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија Македонија на црна листа во светот заради случаевите со корона

Македонија на црна листа во светот заради случаевите со корона

Translate (Eng):[gtranslate]

Институтот за јавно здравје на Црна Гора го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку од 25 заразени на 100. 000 жители, што значи влез во Црна Гора без карантин.

На списокот веќе не се наоѓаат Македонија и Ирска, во кои, по потврдени случаи вчера, стапката се зголеми, објави на Фејсбук Владата на Црна Гора.

РЕКЛАМА
- Реклами -