7.3 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Нови 89 заразени и 7 починати од корона вирусот

Нови 89 заразени и 7 починати од корона вирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 89 заразени од корона вирусот, како и седум починати, дознава „Фокус“.

Од Владата најавија дека министерот за здравство Венко Филипче во 15 часот ќе одржи прес конференција, на која се очекува да ги образложи алармантните бројки кои се во пораст.

Вчерашната статистика покажуваше 62-ца заболени.

РЕКЛАМА
- Реклами -