30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Атиџе Муратова: Од короната не се плашам, каде што има село таму...

Атиџе Муратова: Од короната не се плашам, каде што има село таму има и гробишта, јас сум пресреќна сега во новиот дом.

Translate (Eng):[gtranslate]

Атиџе Муратова која што јавноста ширум светот ја запозна преку документарниот филм „Медена земја“ каде таа беше главна хероина, деновиве во својот нов дом во село Дорфулија ја угости екипата на „Бекстејџ“.

Пред камерата на естрадниот телевизиски магазин Атиџе зборуваше за својот живот, пчелите, новата куќа, но и љубовта.

РЕКЛАМА
- Реклами -