10 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија Додека Македонија мака мачи со короната, вработените во финансии си снимаат клипчиња...

Додека Македонија мака мачи со короната, вработените во финансии си снимаат клипчиња за на ТикТок

Translate (Eng):[gtranslate]

Прилично забавно им е на вработените на министерката Нина Ангеловска во министерството за финансии, додека Македонија се бори со најголемата економска криза од осамостојувањето.

Имено, на социјалните мрежи може да се видат видеа од вработените во министерството за финансии како во канцеларија си снимаат видео клипчиња на кои си играат, наместо да работат во услови кога токму од ова министерство, покрај здравство, најмногу граѓаните очекуваат.Засега нејасен е ставот на министерката Ангеловска по овие „забавни“ клипчиња од вработените на работното место, која според информациите кои ги добивме е вработена токму од СДСМ, пред 2 години.


Вечер

РЕКЛАМА
- Реклами -