1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Фрчкоска: Јанева била сама и исплашена, затоа и почнала да се соблекува...

Фрчкоска: Јанева била сама и исплашена, затоа и почнала да се соблекува !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, вели дека поранешната шефица на СЈО денеска била спроведена со полиција да присуствува на „работен“ состанок во Државниот завод за ревизија, без претходно да прими уредна покана или со претходна најава.

„Нејасно за нас е зошто присуствува јавен обвинител на лице место. Таа го направила тоа во знак за револт, бидејќи била игнорирана и не ѝ било овозможено да повика адвокати и народен правобранител. Потоа и се слошило и била повикана Брза помош. Била сама, исплашена и многу вознемирена“, вели Фрчкоска за Либертас.

РЕКЛАМА