3.9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Нападнатиот новинар од страна на полициски службеник завршил на Хирургија со скршеница...

Нападнатиот новинар од страна на полициски службеник завршил на Хирургија со скршеница на 5-тиот прст

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес веб порталот Охрис Скај објави вознeмерувачко видео каде што новинар беше нападнат од страна на полициски службеник во Подмоље-Охрид. Како што дознаваме новинарот завршил со скршеница на 5-тиот прст од ударот на полицицкиот службеник кога со метална палката го удрил по неговата десна рака бидеќи го снимал со мобилен телефон. Исто така дознаваме дека сопственикот и уредникот на Охрид Скај извадил лекарско уверение и ќе поткрене приватна тужба кон полицискиот службеник.


за повеќе информации како дошло до овај настан може да прочитате на Оhridskay

РЕКЛАМА

 

- Реклами -