23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Охриѓанец со лажна полициска палка „стоп“ сопирал возила и на Фејсбук објавувал...

Охриѓанец со лажна полициска палка „стоп“ сопирал возила и на Фејсбук објавувал фотографии,

Translate (Eng):[gtranslate]

Охриѓанец со лажна полициска палка „стоп“ сопирал возила и на Фејсбук објавувал фотографии, информираше МВР. Станува збор за А.И.(44) од Охрид, против кого е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „лажно претставување“.

На 15.03.2020 на социјална мрежа Фејсбук на својот профил објавил слики на кои се гледало како со лажно изработена „Стоп“ палка неовластено применувал полициски дејствија – запирање на моторни возила на регионалниот пат Охрид – Кичево, велат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -