24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Свет Вознемерувачко видео: Демонстранти запалија полицаец на протести во Мексико

Вознемерувачко видео: Демонстранти запалија полицаец на протести во Мексико

Translate (Eng):[gtranslate]

Демонстрантите запалија полицаец во мексиканскиот град Хвадалахара за време на протест.

Видеото, кое се шири на социјалните мрежи, прикажува група полицајци со мотоцикли кои се обидуваат да ги растераат демонстрантите.

Во еден момент, демонстрант со маска и очила за сонце на лицето поли еден од полицајците по грбот и го запали.

РЕКЛАМА
- Реклами -