9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Филипче: Нема ништо лошо во тоа што Скопјани ги напуштија своите домови,...

Филипче: Нема ништо лошо во тоа што Скопјани ги напуштија своите домови, важно е да се почитуваат мерките за држење растојание и носење респираторна маска.

Translate (Eng):[gtranslate]

Големиот број на лица кои се позитивни на корона вирусот го оправдува полицискиот час кој го воведовме за овој викенд. Голем e број на граѓани заминаа во туристичките места, но таму треба да се почитуваат мерките за групирање. Ова на денешната прес конференција го потенцираше Министерот Филипче.

Не можеме да бидеме сигурни, но очекувам дека од понеделник ќе има комплетно олабавување на рестрикциите за движење на граѓаните, додаде тој.

РЕКЛАМА
- Реклами -