30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Во Охрид гужви насекаде , полни маркетите , кафулињата и ресторантите, маски...

Во Охрид гужви насекаде , полни маркетите , кафулињата и ресторантите, маски кој како

Translate (Eng):[gtranslate]

Според фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи, се гледа дека мнозинството туристи не ги почитуваат владините препораки и мерки за заштита од коронавирусот во Охрид, кој денеска изгледа како да е сред туристичка сезона.По најавениот полициски час од страна на Владата кој за Скопје започна од синоќа, повеќе од 20 илјади возила го напуштија главниот град, а според фотографиите од патарините, голем дел од нив завршија во Охрид и Охридско.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -