18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Свадба сред пандемија и полициски час во Прилеп !!

Свадба сред пандемија и полициски час во Прилеп !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи споделено е видео од свадба во Прилеп. Загрижуава фактот што ниту еден од гостите нема заштитна маска, никој не држи дистанца. Гостите видно расположени играат оро.

Само за потсетување сведби и останати веселби во овој период се забранети.

РЕКЛАМА
- Реклами -