11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија ''Општина Охрид денес изврши дезинфекција против викендашите''

”Општина Охрид денес изврши дезинфекција против викендашите”

Translate (Eng):[gtranslate]

Согласно препораките на Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција од Корона вирусот „Ковид 19“ екипите на ЈП „Охридски Комуналец“ утрово извршија дезинфекција на јавните површини во градот.

Со средство за дезинфекција се изврши миење на улиците во централното градско подрачје, градскиот кеј и чаршијата.

Дезинфекцијата на јавните површини ќе продолжи интензивно и во текот на наредниот период.

РЕКЛАМА

 

 

 

- Реклами -