4.4 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија За прв пат после 50 години дојде време да се заменат и...

За прв пат после 50 години дојде време да се заменат и лифтовите во Струмичката болница.

Translate (Eng):[gtranslate]

Наке Гогов, директор на струмичката болница:

После повеќе од 50 години од изградбата на “ЈЗУ Општа Болница”- Струмица, за прв пат се заменети старите лифтови со целосно нови и најсовремени лифтови (нови мотори, шини-водилки, кабини) од кои едниот (поголем) е за транспорт на лежечки пациенти и медицински материјал, а другиот помал за транспорт на персонал и физички лица.

РЕКЛАМА
- Реклами -