10.9 C
Ohrid
вторник, мај 18, 2021
Почетна Македонија Секоја чест за директорката Алулоска и целиот стручен тим: Малиот Онур го...

Секоја чест за директорката Алулоска и целиот стручен тим: Малиот Онур го победи ракот и си оди дома.

Translate (Eng):[gtranslate]

Секоја чест за незаменливата директорка доктор Наташа Алулоска и целиот стручен медицински тим на клиниката за детски болести Мајка Тереза. Од клиниката денес на нивниот Фб профил поставија уште едно емотивно видео на кое вработените од Детската клиника го испраќаат малечкиот Онур дома. Благодарение на стручниот тим Онур успеа да ја победи битката со pakoт и сега заминува дома. Оваа недела е посветена на сите кои го победиле карциномот, Повеќе од 32 милиони лица преживеале од pak низ целиот свет – сите знаат некој, чиј живот е допрен од кapцином. Го славиме животот со сите деца кои ја победиле оваа битка, тоа се нашите јунаци, непобедливи. Деновиве уште еден наш јунак го испративме дома, долго бевме заедно на одделенето за хемато-онкологиja. Онур уживај во детството, биди среќен и продолжи да се смееш!

РЕКЛАМА
- Реклами -