9 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Се породи познатата актерката Јелена Јованова или позната по името Јелeна од...

Се породи познатата актерката Јелена Јованова или позната по името Јелeна од Драчево од серијата ”Преспав”

Translate (Eng):[gtranslate]

Популарната актерка Јелена Јованова стана мајка. Таа роди син, а се породи во болница во Загреб околу 14 часот. Мајката и бебето се добро. Бебето се уште нема име, иако во опција биле две имиња.
Јелена во 2015 година се омажи за хрватскиот актер, колега Стјепан Периќ, со кој се запознаа на снимање на серијата „Тајни“. Нивната венчавка беше во Загреб.

РЕКЛАМА
- Реклами -