4 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Жена си го оставила бебето на улица откако сопругот заминал во Германија

Жена си го оставила бебето на улица откако сопругот заминал во Германија

Translate (Eng):[gtranslate]

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.М.(21) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

„На 20 мај годинава, нејзиниот сопруг отишол во Германија, а пријавената ја запоставувала должноста за грижа и воспитување на децата, при што четири од своите малолетни деца ги оставила кај свекрвата, а најмалото деветмесечно бебе го оставила на патот на ул.„Поп Арсов Блаже“, информираат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -