2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Естрада Македонските пејачи се простуваат од својот млад колега Емрах Мехмеди.

Македонските пејачи се простуваат од својот млад колега Емрах Мехмеди.

Translate (Eng):[gtranslate]

Ненадејната смрт на Емрах Мехмеди ги изненади сите фолк музичари и пејачи во Македонија. Тие со голема тага и со заеднички фотографии се збогуваат на социјалните мрежи..


Денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар.Како што дознаваме Емрах животот го изгубил во несреќен случај ,пајѓаќи од скеле. Емрат важеше за млад и надежен пејач,имаше големи планови во неговата кариера кој за жал останаа нереализирани. Емрах зад него остави малолетните дечиња и сопругата…

РЕКЛАМА
- Реклами -