28.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаГолема донација за ЈЗУ„Здравствен Дом“Ресен во организација ан СОС БАЛКАНМЕДИА и ЈП...

Голема донација за ЈЗУ„Здравствен Дом“Ресен во организација ан СОС БАЛКАНМЕДИА и ЈП Охридски Комуналец. (Видео)

Голема донаторска акција во организација на СОС БалканМедиа и ЈП „Охридски Комуналец“ од Охрид беше организирана денес ,откако изби првиот случај на инфицирано лице во општина Ресен. СОС Балкан Медиа со поддршка од своите партнери охридската компанија „Андрос Фарм“ и г-динот Благој Механџиски, винарија „Лозар“ – Велес, донира средства за дезинфекција на простории и лична заштита, алкохол за медицински потреби, како и заштитни респираторни маски на ЈЗУ Здравствен дом – Ресен. Донацијата беше примена од страна на градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски и директорката на Здравствениот дом во Ресен.

Во услови на беснеење на пандемијата предизвикана од Ковид 19, која во овој момент се појави и во градот во кој цели 100 дена немаше ниту еден заболен, донацијата е од голема важност. СОС Балкан Медиа со своите партнери ЈП Охридски Комуналец, винарија „Лозар“- Велес, „Андрос Фарм“ Охрид и „СН Брокер“ Битола и претходно во два наврата донираше на ЈЗУ Здравствен дом Ресен и Општина Ресен, доколку има потреба ќе ја следиме состојбата и ќе излезиме со нови донации.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...